Uutiset

Alastaron sunnuntain Drifting SM -kisan aikataulu

13.8.2016

 

Liput portilta 20€, alle 12 -vuotiaat ilmaiseksi vanhempien seurassa, TERVETULOA!

 

 

 

 

 

Rata-aikataulu sunnuntaille

 

 

 

Tapahtuma auki klo 11:00-20:00

 

Rata avoinna klo 9:00 - 19:00

 

 

8:00

Kilpailutoimisto aukeaa, ilmoittautuminen kilpailupaikalla 8:00- 9:20

8:00

Katsastus klo 8:00 - 9:20

9:20

Ohjaajakokous DRIFT/ Kaikki luokat

10:00

Vapaat harjoitukset Solo / DRIFT

10:40 - 11:40

Vapaat harjoitukset pariajo, DRIFT

11:45

Ohjaajakokous DRIFT / Kaikki luokat

12:20

Lajittelut Pro2 DRIFT

13:00

(Lajittelut Pro DRIFT)

 

Lajittelut ProSM 1 ryhmä

 

Lajittelut ProSM 2 ryhmä

 

Lajittelut ProSM 3 ryhmä

15:00

Ohjaajakokous / Kaikki luokat DRIFT

15:30

VIP kyyditykset (varavuoro) Kuljettajaesittelyt

16:00

Kaaviot Pro2 (8) DRIFT

 

Kaaviot Pro SM (32) DRIFT

20:00

Rata sulkeutuu