Uutiset

Ahveniston viikonlopun aikataulut!

3.8.2022

           
  Perjantai 12.8.2022      
  8:00 18:00 Kilpailutoimisto ja info avoinna    
  8:00   Kilpailukatsastus aukeaa    
           
  8:00 8:55 Timeattack ilmoittautuminen paikan päällä    
  8:00   Timeattack katsastus    
  9:00 9:15 TimeAttack Ohjaajakokous tornin edessä    
  9:00 9:20 Legends harjoitus 15 min  
  9:20 9:40 OOA    
  9:40 10:00 Legends harjoitus    
  10:00 10:05 Radan HUOLTOTAUKO 5 min  
  10:05 10:15 TimeAttack Club 7 min Warm Up
  10:15 10:20 Radan HUOLTOTAUKO 5 min  
  10:20 10:30 TimeAttack Modified 7 min Warm Up
  10:30 10:40 TimeAttack Unlimited 7 min Warm Up
  10:40 11:00 Legends harjoitus 15 min  
  11:00 11:20 OOA 15 min  
  11:20 11:40 OOA    
  11:40 11:45 Radan huoltotauko 5 min  
  11:45 12:05 TimeAttack Club 15 min Aika-ajo 1
  12:05 12:10 Radan huoltotauko 5 min  
  12:10 12:30 TimeAttack Modified 15 min Aika-ajo 1
  12:30 12:45 TimeAttack Unlimited 12 min Aika-ajo 1
  12:45 13:05 Legends harjoitus 15 min  
  13:05 13:20 OOA    
  13:20 13:40 OOA    
  13:40 13:45 Radan huoltotauko 5 min  
  13:45 14:05 TimeAttack Club 15 min Aika-ajo 2
  14:05 14:10 Radan huoltotauko 5 min  
  14:10 14:30 TimeAttack Modified 15 min Aika-ajo 2
  14:30 14:45 TimeAttack Unlimited 12 min Aika-ajo 2
  14:45 15:05 Legends harjoitus    
  15:05 15:20 OOA    
  15:20 15:40 Legends harjoitus    
  15:40 15:45 Radan huoltotauko 5 min  
  15:45 16:00 TimeAttack Club   Superlap
  16:00 16:05 Radan huoltotauko 5 min  
  16:05 16:20 TimeAttack Modified   Superlap
  16:20 16:40 TimeAttack Unlimited   Superlap
  16:40 17:00 OOA    
  17:00 17:20 Legends  10 min Aika-ajo ryhmä 1
  17:20 17:40 Legends  10 min Aika-ajo ryhmä 2
  17:40 18:00 OOA    
           
           
  Lauantai 13.8.2022        
  9:00 9:10 Legends ryhmä 1 10 min Warm up
  9:15 9:25 Legends ryhmä 2 10 min Warm up
  9:30 9:45 OOA    
  9:45 10:00 OOA    
  10:00 10:20 OOA    
  10:20 10:40 OOA    
  10:40 11:00 Legends  15min + 1kierros Race1
  11:00 11:20 OOA    
  11:20 12:00 OOA    
  12:00   Drifting ilmoittautuminen alkaa    
  12:00 12:20 OOA    
  12:20 12:40 OOA    
  13:00 13:20 OOA    
  13:20 13:40 Legends  15min + 1kierros Race 2
  13:40 14:00 OOA (varavuoro)    
  14:00 14:30 Drifting radan rakentaminen    
  14:30 18:00 Drifting harjoitus Suolenkillä    
           
           
  Sunnuntai 14.8.2022        
           
  8:00   Kilpailutoimisto ja katsastus aukeaa    
  8:25   Kilpailupaikalla ilmoittautuminen päättyy    
  8:30 9:00 Ohjaajakokous     
  9:00 9:45 Harjoitukset Pro2    
  9:45 10:30 Harjoitukset SM    
  10:30 10:45 Ohjaajakokous lajittelut    
  10:45 12:00 Lajittelut Pro2    
  12:00 13:45 Lajittelut SM    
  13:45 14:00 Kuljettajaesittely radalla    
  14:00 14:15 Ohjaajakokous kaavio    
  14:15 15:15 Kaavio Pro2 Top8    
  15:15 17:45 Kaavio SM Top32    
  18:00   Palkintojenjako     
  18:00   Rata sulkeutuu